Počasie

DNES JE

Mobilný rozhlas MUNIPOLIS

Vybav z mobilu

Pristupujte k službám miest a obcí elektronicky vďaka aplikácii mID

 

Odber noviniek

Prihláste sa na odber našich noviniek. Pokračovaním súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov.

Kordícky rodinný okruh

Povyše Banskej Bystrice sú lesy. V lesoch sú ukryté Kordíky. V Kordíkoch stojí kostol. A pri kostole začína Kordícky rodinný okruh.

Kordícky okruh nie je žiadna turistika. Je to prechádzka pre každého. Na návštevníkov čaká päť zastavení – päť miest, kde si môžu posedieť a porozmýšľať o prírode, o živote a o všeľudských hodnotách: Skala lásky a tajných prianí, Prameň živej vody, Buk sily, Jazierko lásky a Skala dôvery. Týchto päť miest je pospájaných lesným chodníkom, ktorý je dosť široký na to, aby ste po celý čas mohli držať za ruku toho, s kým ste sem prišli.
 

Vstupovala som na Kordícky okruh nervózna, unavená, s rozhádzanými myšlienkami a o 4,5 kilometra ďalej som sa vznášala pol metra nad zemou, spokojná a pokojná. A to aj napriek tomu, že som nemala čas posedieť si na lavičkách a zamýšľať sa nad životom. Prepojenie vody, skál a stromov pôsobí harmonizujúco a posiela človeka do ďalšieho života o čosi odolnejšieho a zmierenejšieho. Príroda tu lieči našu dušu, ak jej to aspoň trochu dovolíme.

Tento rodinný okruh je naozaj rodinný. Prídu si na svoje väčšie, aj tie menšie deti: Na Skaly sa dá vyliezť – pre naše deti je to veľká pridaná hodnota a skaly delia na tie, kde sa dá vyliezť a tie, kde sa nedá vyliezť.  Pri Prameni živej vody je hojdačka a krytý prístrešok s ohniskom. Poniže prístrešku sa rozprestiera veľká lúka a otvára sa výhľad na okolie. V Jazierku lásky sa dá brodiť. Veľkí otužilci sa môžu aj okúpať – voda nie je hlbšia ako meter. Za Skalou dôvery nájdeme malý mostík cez kaskádovitý potôčik stekajúci z kopca nad nami. Potom sa chodník pripája k ceste, ktorá vedie späť ku Kordíckemu kostolu.

www.svetokolonas.sk